Produkty

Dwustronne taśmy drukarskie, pianki do flexodruku

Dwustronne samoprzylepne taśmy drukarskie to produkty, które są powszechnie wykorzystywane w drukarniach realizujących na co dzień tzw. flexodruk. Firma SCAPA specjalizuje się w wytwarzaniu tego typu taśm na bazie PCV – są to sprawdzone akcesoria, które dzięki szczególnym właściwościom doskonale sprawdzają się w tej technologii druku. To, co przede wszystkim wyróżnia taśmy drukarskie spod znaku SCAPA dedykowane do flexografii, to doskonała przyczepność do stali, a także bardzo wysoka maksymalna temperatura pracy na poziomie 70 stopni Celsjusza. Takie właściwości umożliwiają wykorzystywanie ich w procesach nowoczesnego druku na praktycznie dowolnych podłożach. Nasza oferta obejmuje taśmy dwustronne drukarskie o różnych grubościach, kolorach i zalecanych zastosowaniach.

Wszechstronne zastosowanie

Taśmy drukarskie o niewielkiej grubości 0.1 mm znakomicie sprawdzają do przyklejania form drukarskich. Gwarantują one pełną stabilność podczas wirowania i drukowania dzięki zastosowaniu skutecznej warstwy klejącej. Ponadto dwustronne taśmy klejące PCV nie pozostawiają żadnych śladów na powierzchni, na której były implementowane. Taśmy PCV o grubościach od 0.15 do 0.30 mm są natomiast stosowane min. przy druku etykiet i tektury falistej.

Szeroki zakres zastosowań wyróżnia również taśmy dwustronne piankowe, dostępne w wielu grubościach, o różnych siłach klejenia i różnej twardości. Do druku półtonowego i kombinowanego, a zwłaszcza przy druku elastycznych materiałów opakowaniowych stosowane są piankowe taśmy drukarskie o grubościach 0.4 mm i 0.55 mm. Kiedy natomiast zachodzi konieczność kompensacji różnicy grubości pomiędzy formą drukową oraz cylindrem, najlepszym rozwiązaniem będą taśmy piankowe z klejem akrylowym o grubościach 0.76 mm i 1.52 mm. Najważniejszą zaletą grupy taśm drukarskich marki SCAPA jest ich trwałość i skuteczność – stawiając na sprawdzone rozwiązania otrzymujemy bowiem gwarancję, że podczas wydruku wszystko pozostanie na właściwym miejscu.

Doskonałe odwzorowanie grafiki

Flexodruk to jedna z najlepszych metod druku na różnych powierzchniach, od wielkowymiarowych tablic po najzwyklejsze t-shirty. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości taśm Scapa możliwe jest wykonanie nawet najbardziej subtelnych motywów i napisów, a wszystko przy zachowaniu wyrazistych kolorów i ostrych krawędzi.

Scapa oferuje taśmy drukarskie do różnych zastosowań: przy łączeniu, pakowaniu i uszczelnianiu, identyfikacji w poligrafii, do zaklejania.